Поради для батьків

ДИТЯЧИЙ САДОК - ПЕРШИЙ ЗАКЛАД ДЛЯ МАЛЮКА

Питання про те, віддавати дитину до дитячого садка чи ні, чимало сучасних родин вирішують позитивно. Однак не всі батьки знають, як полегшити й оптимізувати складний період адаптації дитини до нових умов, і не всі зважають на те, що перебіг цього процесу залежить від їхньої позиції.

Де починається соціалізація маленької дитини?

Насамперед у родині. Але набагато ширше соціальний розвиток дитини відбуввається у дитячому саадку. Саме там вона набуває досвіду спілкування з незнайомими людьми - дорослими й дітьми, засвоює норми та правила поведінки, навчається жити у суспільстві. Від того, як пройде звикання дошкільника до нових умов, залежить його фізичний і психічний розвиток, подальша життєдіяльність у дитячому садку й родині. На жаль, нерідкоо цей процес протикає важко й болісно.

Негативна емоційна реакція батьків на поведінку дитини в цей період часто ускладнює ситуацію. Не знаючи, як правильно реагувати на дитячі вереднування й сльози, як ліпше вчинити, мама з татом не можуть допомогти свому малюку.

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ ЩОДО ПІДГОТОВКИ ДІТЕЙ ДО ДИТЯЧОГО САДКА

• Звернить увагу на домашній режим харчування та сну й потроху наьлижайте його до того режиму, що буде у дитячому садку.
  • Привчайте малюка до самостійності й доступного для його віку самообслуговування.
  • Розповідайте дитині, що таке дитячий садок, навіщо туди ходять, чому ви хочете, щоб вона туда пішла.
  • Проходячи повз дитячий садок, з радістю нагадуйте дитині, як їй пощастило - восені вона зможе ходити сюди. Розповідайте рідним й знайомим у присутності малюка про свою удачу, кажить ща пишаєтесь своєєю дитиною, адже її прийняли до дитячого садка.
  • Учить дитину гратися. Психологи виявили чітку закономірність між розвитком предметної діяльності та її звиканням до дитячого садка. Найлегше адаптуються малюки, які вміють довго, різноманітно й зосереджено діяти з ігрпшками. Уперше потрапивши до дитячого садка, вони швидко відгукуються на пропозиції погратися, з інтересом досліджують нові іграшки. Дитина, яка вмієгратися, легко йде на контакт із будь - якими дорослим.
  • Робить разом з дитиною нескладну систему прощальних знаків уваги, так їй буде легше відпустити вас.
  • Робить разом з дитиною нескладну систему прощальних знаків уваги, так їй буде легше вас відпустити.
  • Пам'ятайте, що на звикання дитини до дитячого садка може знадобиться до півроку. Розраховуйте свої сили, можливості і плани.
  • Чим з більшою кількістю дітей і дорослих,  з якими дитина спілкуватиметиться у дитячому садку, вона побудує стосунки, тим швидше вона звикне, Допоможить їй у цьому. Познайомтесь з іншими батьками та дітьми. Відвідуйте разом з дитиною прогулянки у дитячому садку.
  • Дорогою у дитячий садок обговорюйтез дитиною, що на неї чекає. Дуже важливо, щоб розмови про дитячий садок супроводжувались лише позитивними емоціями. У Вас має бути спокійний голос і впевнена інтонація.
  • Ніколи не лякайте дитини дитячим садком. Приблизно за тиждень першого відвідування дитячого садка попередьте дитину про це, щоб вона спокійно очікувала майбутню подію.